• Demo Hotel Bodrum
İSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALARİSTANBUL&ADALAR

4.750TL

en düşük kişi başı

2 Gün
Marmara
23

 EN İYİ FİYAT

  • BÜYÜKADA
  • HEYBELİADA
  • AYASOFYA
  • GALATA KULESİ
  • EMİNÖNÜ
  • KIZ KULESİ
Konya çıkışlı İstanbul ve Adalar Turu
Dünya’ya son kere bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterim.
Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan, köklü tarih geçmişi ve eşsiz güzellikleriyle İstanbul Turuna Hoş Geldiniz!

İSTANBUL VE ADALAR TURU

Dünyanın en eski şehirlerinden birisi olan İstanbul, Marmara Bölgesi’nde konumlanıyor. Ülkemizin en kalabalık ve en çok göç alan ili olan şehir, Asya ile Avrupa’yı ayıran İstanbul Boğazı’na ev sahipliği yapması sebebiyle çok önemli bir jeopolitik konumda bulunuyor.

Taşı toprağı altın İstanbul, hem tarihi hem de doğal güzellikler açısından çok güzel bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 

Tur Tarihleri

05 TEMMUZ SON 5 KİŞİ

12 TEMMUZ SON 6 KİŞİ

19 TEMMUZ KAYITLAR DEVAM EDİYOR

26 TEMMUZ KAYITLAR DEVAM EDİYOR


GEZİLECEK NOKTALAR

Taksim, İstiklal, Galata Kulesi, Mısır Çarşısı, Boğazda Tekne Turu, Çamlıca Camii, Çamlıca Tepesi, Kız Kulesi, Eminönü, Ayasofya Camii, Sultan Ahmet Camii, Büyük Ada, Heybeliada

HAREKET SAATLERİ:
Anıt (Devlet Tiyatrosu Önü): 21.00
Kule (Özkaymak Otel Önü): 21.15
Otogar (İstikbal Önü): 21.30
Bosna (Migros Önü): 21.45
Konya’ya Varış: 05.00

Tura Nasıl Kayıt Yapılır ? 

1. Seçenek Web Sitemiz : Rezervasyon yapın bölümünden önce tarih ve kişi sayısı seçerek rezervasyonunuzu web sitemizden EFT- Havale veya Kredi Kartı Yöntemini Seçerek yapabilirsiniz. 

2.Seçenek Whatsapp üzerinden Rezervasyon yapabilirsiniz.

Whatsapp üzerinden rezervasyon yapmak için tıklayınız. 

3.Seçenek Ofisimizi ziyaret ederek yapabilirsiniz.

Ofis Adresi için tıklayınız.  

Kredi Kartına 3-6- 9- 12 Taksite varan seçeneklerle

BİLGİ VE REZERVASYON : 
0850 305 92 42
 0332 606 27 42 


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL

Belirlenen durak saatlerinde tur yetkilimiz misafirlerimizi alıp İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.

Sabah erken saatlerde Kız Kulesine Karşı Resturantımızda ki kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Çamlıca Camii ziyaretiyle turumuz başlıyor.

Ardından da Çamlıca Tepsi Seyir terasında İstanbul’u izliyoruz.

İstanbul’un en güzel ve büyüleyici yerlerinden birisi konumunda Olan Üsküdarda toplu fotoğraf aldıktan sonra serbest zaman verilmektedir.

Serbest zamanın ardından Otobüsteki yerlerimizi alıp Anadolu Yakasında bulunan Kartal Gişelerinden Adalara geçmek için feribot kullanmaktayız.

İlk olarak Büyükada ziyareti ile turumuz başlıyor.

İstanbul Adalar ilçesinin merkezi ve aynı zamanda karaya en uzak olanı olan Büyükada, Bizans dönemindeki prenslerin sürgün yeri olmuş.

Büyükada, tarihi iskelesi, büyük çarşı meydanı, çay bahçeleri, cafeleri, midye tavacıları ve meşhur balık lokantalarıyla ziyaretçilerini son derece keyifli bir atmosfer içinde karşılıyor.

Malum olduğu üzere yüzlerce atın ölümü ile sonuçlanan hastalık sonrasında Adalar’da faytonlar yasaklandı ve artık ada turları Ağustos 2020’den itibaren elektrikli araçlar ile yapılıyor.

Adalar’da toplamda 40 adet 13 kişilik ve 20 adet 3 kişilik elektrik araç hizmet veriyor. Bu araçlar maksimum 25 kilometre hız yapabiliyor.

Adaya geldiğinizde iskeleden çarşıya doğru gittiğinizde hemen hemen her tarafta bisiklet kiralama yeri bulabilirsiniz.

Büyükada turumuzdan sonra tekrar feribotlara binerek Heybeliada ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

Heybeliada Prens adalarının en yeşili ve 2. Büyük adasıdır.

Heybeliada, sokaklarında tarihin izlerine rastlayacağınız, denizin ve doğanın tadını çıkarıp aslında İstanbul sınırları içerisindeyken bile İstanbul’da değilmişsiniz gibi hissedeceğiniz yerlerden.

Heybeliada turumuzu da bitirdikten sonra Kartal gişesinde bekleyen otobüsümüze doğru geçip ardından Otelimize varıyoruz.

Konaklama yapılacak otelimiz MACİTY HOTEL Maltepe bölgesinde olup şehir otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz.
Konaklama: MACİTY OTEL
2. Gün: İSTANBUL

İkinci Gün sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak Ayasofya Camiiyi ziyaret ederek turumuza başıyoruz. Bilindiği üzere Ayasofya Klisesi veya Müzesi olarak bilinen Ayasofya camii yıllara tanıklık yapmış bir camidir. Türkiye ve İstanbul’da en çok ziyaret edilen müzeler arasında 1. sırada (İbadete tekrar açılmadan önce) yer alan Ayasofya müzesi (Ayasofya Cami) yıllara meydan okuyan ve dünya üzerinde iki büyük din için önemli bir yapı. İstanbul’un Bizans Döneminden günümüze gelmeyi başaran en önemli anıtı şüphesiz dünyanın sekizinci harikası olarak gösterilen ve Bizans’ın en görkemli eseri olan Ayasofya’dır. Konstantin ile birlikte Bizans İstanbuluna en önemli katkıları sağlayan İmparator Justirianus’un eseri olan Ayasofya, boyutuyla ve görkemiyle yüzyıllarca dünyanın en abidevi yapısı olarak kalmıştır. İstanbul’un geçirdiği yangın, deprem gibi birçok felakete de göğüs gererek günümüze değin ulaşmayı başarmıştır.

Ayasofya Camii’nin tam karşısında bulunan Sultan Ahmet Camii de Türkiye’nin ve belki de Dünya’nın en özel camilerinden birisi. İhtişamı, tarihi, sahip olduğu ince detayları ile İstanbul’da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında belki de ilk sıralarda.

Ardında Emin Önüne geçerek Mısır çarşısını ziyaret ediyoruz.

Mısır Çarşısı, Eminönü`nde Yeni Camii`nin arkasında ve Çiçek Pazarı`nın yanındadır. İstanbul`un en eski kapalı çarşılarından olan Mısır Çarşısı, aslında Yeni Cami’nin yapılışı sırasında bu camiye gelir getirmek amacıyla inşa ettirilmiştir. Sultan III. Murat’ın annesi olan Safiye Sultan tarafından 10 Muharrem 1006 (1597) tarihinde başlatılan inşaat uzun bir duraklamadan sonra Sultan IV. Mehmet’in annesi Hatice Turhan Sultan tarafından tamamlattırılmıştır.
Konaklama: GECE YOLCULUĞU
DAHİL OLANLAR:
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER✅
✅1 Gece Otel konaklaması
✅2 Sabah Kahvaltısı
✅1 Akşam yemeği
✅Profesyonel rehberlik hizmeti
✅Ulaşım
✅Seyehat sigortası


HARİÇ OLANLAR:
❌ Öğle Yemekleri
❌ Müze ve Ören Yeri Girişleri
❌ Tekne turu
❌ Adalar Feribot Ücreti

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#23
LOKASYON:
Marmara (Konya çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Anıt (Devlet Tiyatrosu Önü): 21.00

Kule (Özkaymak Otel Önü): 21.15

Otogar (İstikbal Önü): 21.30

Bosna (Migros Önü): 21.45
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın