LÜKS
SAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURUSAFRANBOLU AMASRA TURU

  • AMASRA
  • SAFRANBOLU
  • ESKİ SAFRANBOLU EVLERİ
  • AMASRA SAHİL
  • BARIŞ AKARSU PARKI
  • AMASRA TEKNE TURU*
Safranbolu Amasra Turu
Konya Çıkışlı Günübirlik Safranbolu Amasra turumuz kredi kartına 12 taksite varan seçeneklerle

SAFRANBOLU AMASRA TURU

Karabük’ün turistik ve hızla gelişen ilçelerinden biri olan Safranbolu, keşfedilmesi gereken yerleri ve doğal güzellikleri ile ön planda. Özellikle sakin ve doğal bir tatil için tercih edilen yerlerin başında gelen Safranbolu, ismini bölgede yetişen safran bitkisinden alıyor. Tarihi evleri ile ünlü olan ilçe Osmanlı kent mimarisini yansıtması ve kendine özel bir mimariye sahip olması sebebiyle UNESCO Dünya Miras Listesi‘nde de yer alıyor.

Tur Tarihleri


GEZİLECEK YERLER:
AMASRA; Bakacak Tepesi, Barış Akarsu Heykeli, Kemere Köprüsü, Boztepe Mahallesi, Ağlayan Ağaç, Tavşan Adası, Fatih Camii, Şapel, Çekiciler Çarşısı, Kale Kalıntıları,

SAFRANBOLU; Hıdırlık Tepesi, Cinci Hoca Hanı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Arastalar, İzzet Paşa Camii, Tarihi Safranbolu Çarşısı

HAREKET SAATLERİ:
Littlejoy Turizm Öfis Önü: 23.00
Kulesite (Özkaymak Otel): 23:15
Otogar Kavşağı (İstikbal Reklam Panosu Önü): 23.30
Bosna (Migros Önü): 23.45
Yolculuk Süresi (7 - 8 Saat Civarı)
Konya'ya Tekrar Varış 24:00 Civarı

Tura Nasıl Kayıt Yapılır ? 

1. Seçenek Web Sitemiz : Rezervasyon yapın bölümünden önce tarih ve kişi sayısı seçerek rezervasyonunuzu web sitemizden EFT- Havale veya Kredi Kartı Yöntemini Seçerek yapabilirsiniz. 

2.Seçenek Whatsapp üzerinden Rezervasyon yapabilirsiniz.

Whatsapp üzerinden rezervasyon yapmak için tıklayınız. 


3.Seçenek Ofisimizi ziyaret ederek yapabilirsiniz.

Ofis Adresi için tıklayınız.  


Kredi Kartına 3-6- 9- 12 Taksite varan seçeneklerle.BİLGİ VE REZERVASYON : 

0850 305 92 42

 0332 606 27 42 

TUR PROGRAMI

Belirlenen duraklardan siz değerli Little Joy turizm misafirlerini ilk durağımız Olan Little Joy Turizm ofisi önünde karşılıyoruz.

Sabah erken satlerde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuzun ilk etabından ilki olan Safranbolu Bölgesi’ni geziyoruz.
Tarih boyunca çeşitli uygarlıkların egemen olduğu Safranbolu, sırayla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Helenistik krallıklar, Romalılar, Selçuklular ve Türk beylikleri hâkimiyetine girmiştir. 1460 yılında son kez Osmanlı topraklarına katılan Safranbolu, 19. yüzyılın sonlarında Osmanlıların Kastamonu iline bağlıydı. Cumhuriyetin kuruluşunun ardından, 1927 yılında Zonguldak iline bağlanan Safranbolu, 1995 yılında il olan Karabük'ün sınırları içine alındı. Halkının büyük bölümü Karabük'te ve özellikle Karabük Demir-Çelik Fabrikası'nda çalışan Safranbolu ilçesinde, ticaret ve tarımsal faaliyetler gerilemiştir. İlçe topraklarının %15′inde tarım yapılır. Yetiştirilen başlıca ürünler; buğday, arpa, elma ve üzümdür. İlçeye adını veren "safran" üretimi eski önemini yitirmiştir. Önemli sayılabilecek zengin ormanlara sahip Safranbolu, doğal güzellikleriyle ziyaretçileri büyüler.
Öğle yemeğimi için Safranbolu merkezdeki serbest zamanın ardından Amasra’ya doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğumuz sonrası turumuzun ikinci etabını gerçekleştiriyoruz.
Amasra’ya ilk vardığımızda Öncelikle yol üzerinde, Roma Dönemi'ne ait ve ülkemizde tek yol anıtı olma özelliğine sahip “Kuş Kayası” yol anıtını ziyaret ediyoruz.

Daha sonrası Amasra merkeze varıp buradaki tur programımızı gerçekleştiriyoruz.

Fatih Sultan Mehmet tarafından dünyanın gözü anlamına gelen “Çeşm-i Cihan” sıfatına layık görülen Amasra, Bartın ilinin kuzeyinde yer alıyor.

Türkiye’nin ilk turizm kasabası olan Amasra, 1940 yılından bu yana turistler için bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor.
Saat 16.15 Amasra da turumuzu sonlandırıp Konya’ya doğru hareket ediyoruz.

Gece saatlerinde Konya’ya varıp turumuza katılan misafirlerimizle başka bir Little Joy turizm organizasyonunda yeniden görüşmek için vedalaşıyoruz

DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Sabah Kahvaltısı
Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Kişisel Harcamalarınız


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#12
LOKASYON:
Safranbolu (Konya çıkışlı)
BULUŞMA:
Littlejoy Turizm Öfis Önü: 23.00
KULE ÖZKAYAK OTEL ÖNÜ:23.15
OTOGAR İSTİKBAL ÖNÜ:23.30
BOSNA MİGROS ÖNÜ:23.45
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın