2024 Resmi Tatil ve Bayram Günleri


.


2024 Resmi Tatil ve Bayram Günleri

2024 yılında, harika tatil planları yapabilmenize olanak tanıyan birçok resmi tatil bulunuyor. Kamuda ve özel sektörde çalışan biri olarak, tatil fırsatlarını yakalayıp, dilediğiniz takdirde ekstra izin günü alarak 3 günlük, 5 günlük, kimi zaman Bayram kapsamında 9 günlük tatil bile yapabilirsiniz. 2024 yılındaki resmi tatiller içinde yer alan dini ve milli bayramlar döneminde, birçok tur şirketi özel turlar düzenliyor ve en uygun tatil fırsatları, Little Joy Turizm’da sizi bekliyor. 2024 yılında tatil olan günler ve 2024 yılındaki resmi tatiller ise şu şekilde:

• Yılbaşı tatili: 1 gün süreli bir tatil olan yılbaşı tatili, 1 Ocak Pazartesi günü verilmektedir.

• Sömestr Tatili (Yarıyıl Tatili): 2024 yılında eğitim öğretim döneminin ilk tatili 22 Ocak Pazartesi günü başlayarak, 2 Şubat 2024 Cuma günü bitecek.

• Ramazan Bayramı: Ramazan bayramı, 1 gün arefe 3 gün ise bayram olmak üzere 4 günlük bir tatili kapsamaktadır. Ramazan bayramı 9 Nisan arefe, 10-11-12 Nisan ise bayram günleri olmak üzere 4 günlük bir tatil kapsamaktadır. Bayram günleri Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerine gelmektedir.

• 23 Nisan tatili: 1 gün süreli bir tatil olan 23 Nisan, 2024 yılında Salı gününe gelmektedir.

• 1 Mayıs tatili: 1 gün süreli bir tatil olan 1 Mayıs, 2024 yılında Çarşamba gününe denk gelmektedir.

• 19 Mayıs: 1 gün süreli bir tatil olan 19 Mayıs, 2024 yılında Pazar gününe denk gelmektedir.

• Kurban bayramı: 1 günü arefe olmak üzere 4,5 günlük bir tatil olan Kurban bayramı, 2024 yılında 4 gün olarak verilmektedir. 2024 yılında Kurban bayramı arefesi 15 Haziran öğleden sonra Cumartesi gününe denk gelmektedir. Tatilin son tarihi ise 19 Haziran 2024 Çarşamba günüdür.

• 15 Temmuz: 1 günlük bir resmi tatil olan 15 Temmuz, 2024 yılında Pazartesi gününe denk gelmektedir.

• 30 Ağustos: Zafer Bayramı, 1 günlük bir resmi tatildir. 30 Ağustos, 2024 yılında Cuma gününe denk gelmektedir.

• 29 Ekim: Cumhuriyet bayramı, 1 günlük resmi tatildir. Bayram 2024 yılında Salı gününe denk gelmektedir.

1 Ocak 2024 Yılbaşı

Yılın ilk resmi tatili, 1 Ocak, Pazartesi gününe denk geliyor. Little Joy Turizm’un yılbaşı paketleri 3 günlük bir tatil planı yapmak için harika bir fırsat sunuyor. Yılbaşı tatili bu sene, 1 Ocak’ın Pazartesi günü olmasıyla birlikte harika bir tatil planına da olanak tanıyor. Eğer izin kullanmazsanız, Cumartesi-Pazar-Pazartesi harika bir 3 günlük yılbaşı tatili yapabilirsiniz. Dilerseniz izin kullanarak tatil sürenizi uzatabilir ve 2024’e dinlenmiş olarak girebilirsiniz. Yılbaşı otelleri sayfamızı inceleyerek tatilcom yılbaşına özel fırsatlarından yararlanın.

Little Joy Turizm yılbaşı tur önerileri, her tarzda beklentiye göre, müthiş seçenekler içeriyor. Yılbaşı tatili seçenekleri içinde Kıbrıs turları, Avrupa turları ve çok daha fazlası yer alıyor. Vize ile gidilebilecek yurtdışı yılbaşı tatili önerileri dışında, vizesiz yurtdışı turları ve yılbaşı turları ile, yeni yıla binlerce insanla birlikte, eğlenceli bir şekilde adım atabilirsiniz.

2024 yılbaşı tatil turlarında bütçe dostu seçimler keşfetmek istiyorsanız yapmanız gereken, erken rezervasyon avantajlarının sunulduğu Little Joy Turizm fırsatlarından yararlanmak. Kıbrıs otellerinde ya da Antalya otellerinde, yılbaşına özel programlarda birçok ünlü şarkıcı sahne alıyor eğlencenin ve konforun son noktasını görebiliyorsunuz. Yılbaşı otellerinin ve turlarının yanı sıra, bir termal tatil veya kayak tatili yapma planınız olabilir. Bunun için kayak otelleri ve termal oteller sayfalarımızdaki fırsatları mutlaka incelemelisiniz. Termal oteller içinde en sık tercih edilen destinasyonlardan Yalova termal otelleri ve Afyon termal otelleri sayfalarına mutlaka göz atın. Yeni yıla mutlu girmek için, siz de yılbaşı tatilinizi planlayın.

Ramazan Bayramı: 9 Nisan – 12 Nisan 2024

Ramazan Bayramı, ilkbahar aylarına denk geliyor. Bu dönemde tatil beldeleri yaz aylarına göre daha sakin olabilir, bu da size benzersiz bir tatil deneyimi sunabilir. Ramazan Bayramı tatili, en uzun tatil fırsatlarından biri olarak öne çıkıyor. Eğer Nisan ayında bir tatil planınız varsa, 2024 Ramazan ayı size hem Türkiye içinde hem de yurt dışında muhteşem seçenekler sunuyor. Özel Ramazan Bayramı turları sunan Little Joy Turizm, aileniz ve sevdiklerinizle bu harika tatili değerlendirmeniz için cazip teklifler sunuyor. Ramazan Bayramı Otellerisayfamızı inceleyerek tatilcom fırsatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ramazan Bayramı tatili için, Ege ve Akdeniz’in güzelliklerini keşfedebileceğiniz Muğla ve Antalya gibi merkezlere gitmek veya yüksek sezon öncesinde uygun fiyatlı beş yıldızlı otellerde konaklamak harika bir seçenek olabilir. Ayrıca, vizesiz gidilebilecek Avrupa ülkelerine veya Schengen ülkelerine kısa bir ön tatil planı yapabilirsiniz. Little Joy Turizm, binlerce konaklama tesisi ve işbirliği yaptığı ulaşım firmalarıyla, Ramazan Bayramı tatil planlarınız için en uygun teklifleri sunmaktan mutluluk duyar.

23 Nisan 2024 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

2024 resmi tatil listemizde üçüncü sırada 23 Nisan bulunmaktadır. 23 Nisan, ulusal egemenliğin ve çocukların bayramı olarak büyük bir coşkuyla kutlanır. 2024 yılında 23 Nisan, Salı gününe denk gelmektedir. 22 Nisan Pazartesi günü izin kullanarak, sevdiklerinizle keyifli bir 4 günlük tatil planı yapabilirsiniz! 23 Nisan Otelleri ile fırsatları erkenden yakalayın.

1 Mayıs 2024 Emek ve Dayanışma Günü

2024 yılında 1 Mayıs, Çarşamba gününe rastlamaktadır. Little Joy Turizm, 1 Mayıs tatili için sunulan yurt içi ve yurt dışı seyahat seçeneklerini gözden geçirebilir, bu tatili hafta sonuyla birleştirerek dostlarınız ve ailenizle keyifli bir tatil yapma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Emeğin bayramı olan 1 Mayıs’ta, birçok kişi hafta sonunu şehir dışında geçirme planları yapıyor ve özel tatil deneyimleri yaşamak için Kıbrıs gibi cazip yerlere yöneliyor. Little Joy Turizm, farklı tatil yerleri ve binlerce konaklama seçeneği sunarak, Mayıs tatiliniz için en iyi alternatifleri sunuyor. 1 Mayıs Otelleri ile tatilinizi planlayın.

19 Mayıs 2024, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

2024 yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Pazar gününe denk gelmektedir. Hafta sonuna gelen bu bayramı eşsiz bir tatil ile taçlandırabilirsiniz. 19 Mayıs, gururu hissettiğimiz milli bayramlarımızdan. Birçok aile, hem yaz sezonu öncesinde güzel bir kaçamak yapmak, hem de iş dünyasının stresinden biraz arınmak adına resmi tatillerde yurtiçi ve yurtdışı tatil seçeneklerini değerlendiriyor. 19 Mayıs’ta yurtiçi ve yurtdışı tatil seçeneklerinin yanı sıra, heyecan verici turlar sunan Little Joy Turizm, 19 Mayıs tatil planı önerileriyle harika zaman geçirmenizi sağlıyor. Little Joy Turizm’un 19 Mayıs Otelleri fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

15 – 19 Haziran 2024 Kurban Bayramı

2024 yılında Kurban Bayramı, Cumartesi günü başlayıp Çarşamba günü bitmekte. Bu tatili dilerseniz ailenizle, dilerseniz de güzel bir tatil beldesinde geçirebilirsiniz.Bu yıl, Kurban bayramı tatilcilerin en sevdiği döneme, yani yaz sezonu başlangıcına denk geldi. Bu da, Türkiye’de ve dünyada, denizin masmavi tonuna karışan harika tatilleri ifade ediyor. Farklı konseptlere sahip binlerce konaklama tesisinin yer aldığı Little Joy Turizm, Kurban Bayramı tatilinde izin almak ve tatil yapmak isterseniz, en iyi seçeneklerle karşınızdadır.

2024 Kurban Bayrami arifesi olan 15 Haziran, Cumartesi gününe denk geliyor. Kurban bayramı tatili 4 gün şeklinde belirlenmiştir. Erken rezervasyon indirimlerini kaçırmak istemeyen birçok kişi şu anda Kurban bayramı tatili döneminde Fethiye, Bodrum, Belek, Kemer gibi tatil beldelerinde yerlerini ayırdılar. Kurban bayramında, bayramın neşesini konforlu tesislerde çıkarmak ve tatil yapmak isterseniz, 20 Haziran Perşembe ile, 23 Haziran Pazar günleri arası da dahil olmak üzere, izin kullanarak 9 gün olarak Kurban bayramı tatilinin tadını çıkarabilirsiniz.

15 Temmuz 2024 Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü, 2024 takvimine göre Pazartesi gününe denk gelmektedir. Bu tarihte hafta sonu ile birlikte 3 gün boyunca tatil yapma imkanı bulunmaktadır. 15 Temmuz Otelleri sayfamızı incelemek için tıklayın.

30 Ağustos 2024 Zafer Bayramı

2024 yılında Zafer Bayramı, Cuma gününe denk gelmekte. Bu tatili şehre yakın bir tatil beldesine giderek değerlendirebilir, metropol hayatının koşuşturmacasından bir süreliğine uzaklaşabilirsiniz. Her yıl, çeşitli resmi tatillerde, dini ve milli bayramlarda birçok kişi tatilin süresine göre ve bütçesine uygun tatil noktalarına giderek, stresini atıyor. 30 Ağustos2024 de, Zafer Bayramı mutluluğunu yaşarken aynı zamanda, uygun tatil planları ile keyfimizi yerine getirebilecek bir gün. Cuma gününe denk gelen 2024 Zafer bayramı, 3 günlük bir tatil fırsatı sunuyor. Tatilin en keyifli dönemi olan Ağustos sonu, Eylül başı dönem, özellikle Ege ve Akdeniz’de son derece keyifli bir tatil yapmanızı sağlayabilir.

Aşırı sıcakların azaldığı Ağustos sonu dönemde, ek olarak tesislerin yüksek sezon fiyatları da inişe geçer ve uygun fiyatlı hafta sonu tatili yapabilirsiniz. 30 Ağustos için tatil önerileri arıyorsanız, önerimiz hem Türkiye içinde hem de yurtdışında, Kıbrıs ya da Yunanistan gibi yakın bölgelerdeki tatil destinasyonlarıdır. Kendinizi yormadan, ancak Cumartesi Pazar günlerinin hakkını vererek 30 Ağustos bayramını keyifli bir şekilde yaşamak için tek yapmanız gereken, Little Joy Turizm’da listelenmiş birbirinden kaliteli tesislerden bir seçim yapmak ve ailenizle, dostlarınızla unutulmaz bir tatile adım atmak. 30 Ağustos Fırsat Otellerini ve 30 Ağustos Kıbrıs Otellerini inceleyerek tatilinizi planlayın.

29 Ekim 2024 Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı, 2024 yılında Salı gününe denk gelmekte. Dilerseniz Pazartesi günü işten izin alarak keyifli bir sonbahar gezisine çıkabilirsiniz. 29 Ekim, sonbaharda güzel bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir dönem sunuyor. Tatil sonrası, iş döneminde geçen 2 aylık sürenin ardından, 4 günlük bir tatille soluklanmak, kendinizi yenilemek istiyorsanız 29 Ekim tatili sizin için iyi bir alternatif olabilir. Pazartesi günü için izin alarak 4 günlük bir tatil planı yapabileceğiniz 29 Ekim’de, Cumhuriyet Bayramı’na özel tatil önerisi arıyorsanız, 29 Ekim Otelleri sayfamızda birçok seçenek sizi Little Joy Turizm’da bekliyor.

4 günlük bir sonbahar tatilinde, kültür konseptli bir tatil yapabilir ya da vizesiz, vizeli Avrupa ülkelerine ya da Ukrayna, Fas gibi yakın bölgelere bir tura katılabilirsiniz. Hem yurtiçi hem de yurt dışında, Ekim sonlarında gezilecek, görülecek birçok yer var ve günlük stresini unutturacak harika tur programları, keyifli ekiplerle aynı zamanda sosyalleşmenizi sağlayacak. 29 Ekim’de yurt içi tatili planlamak isterseniz Kapadokya turları, Mardin ve GAP turları, Karadeniz turlarını da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Fethiye ile Antalya arasındaki tarihi Likya Yolu’nu gezmek için de en iyi dönemlerden birisi, Eylül Ekim aylarıdır. Size en uygun turu keşfetmek için Little Joy Turizm 29 Ekim turlarına bakabilir.

31 Aralık Resmi Tatil mi?

Her yıl en çok merak edilen konuların arasında, yılbaşı gecesi olarak bilinen 31 Aralık gününün resmi tatil olup olmadığı geliyor. 31 Aralık, 2024 yılında Pazar gününe denk gelmektedir. Dolayısıyla, 31 Aralık Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle tatil günüdür. Buna karşın, 1 Ocak günü resmi tatildir. 2024’e gireceğimiz bu yıl, 31 Aralık günü Pazar, 1 Ocak ise Pazartesi denk gelmektedir. Cumartesi Pazar tatili ile birlikte bu yıl yılbaşı, 2 günlük bir tatil sunmaktadır. Yılbaşı tatili planı yapmak isteyenler, Cuma gecesinden Pazartesi günü de dahil olmak üzere, tatil planı yapabilir.

28 Ekim Resmi Tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, coşkuyla kutladığımız milli bayramlarımız arasında geliyor. 29 Ekim’de birçok kişi, 1 günlük tatil planını kimi zaman farklı izinlerle birleştiriyor. Peki 29 Ekim’in arefesi olan 28 Ekim’de de tatil oluyor mu? 28 Ekim, resmi tatil olarak planlanmayan bir gündür. Buna karşın okullarda 28 Ekim’de yarım gün eğitim olabiliyor, bazı kurumlar da 28 Ekim’i yarım gün olarak düzenleyip, bayram arefesinde erkenden iş bitirebiliyor. 29 Ekim, 2024 yılında Salı gününe denk gelmektedir. 28 Ekim ise Pazartesi günü, arefedir. 26-27 Ekim hafta sonu günleri ile birleştirilerek tatil planı yapılabilir.

2024 Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor?

Ramazan ayının son bulduğu, tüm İslam coğrafyasında heyecanla kutlanan Ramazan bayramı, 2024 yılında 9 Nisan arefe günü başlayacaktır. Ramazan arefesi 9 Nisan’ın ardından, 10-11-12 Nisan tarihleri de Ramazan bayramının 1. 2. ve 3. günüdür. 9 Nisan’da olacak arefe, bu yıl Salı gününe denk gelmektedir. Yani Ramazan bayramı bu yıl Çarşamba günü başlayacak, Perşembe ve Cuma günleri de dahil olmak üzere toplam 3 gün sürecektir. Ramazan bayramı tatili planlamak isteyenler, 7-8-9 Nisan günleri ile 13-14 Nisan günlerini de dahil ederek 9 günlük bir tatil planı yapabilir. Little Joy Turizm, Ramazan bayramı turları ile hem yurtiçi hem de yurtdışı seçeneklerinde, uygun fiyatlı ve harika tatil önerileri sunuyor.

2024 Kurban Bayramı Hangi Gün?

Türkiye’de en uzun resmi tatillerden biri olan Kurban bayramı, 2024 yılında 15 Haziran günü başlamaktadır. Arefesi Cumartesi gününe gelen bayramın birinci günü 16 Haziran Pazar, son günüyse 19 Haziran Çarşamba’dır. Kurban bayramı tatillerinde, dilerseniz Temmuz başında değerlendirilebilecek Ege ve Akdeniz kasabalarını keşfedebilir, dilerseniz de serinliği yaşamak adına Karadeniz turuna giderek yaylaları görebilirsiniz. Kurban bayramı turları sunan Little Joy Turizm, aynı zamanda birçok Avrupa ülkesine, Asya, Afrika ve Amerika bölgesindeki ülkelere de turlar düzenlemektedir. Kurban bayramı tatilinizi, aldığınız izinlerle uzatabilir ve daha keyifli bir tatil planı yapabilirsiniz.

2024’te Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

Birçok aile, yaz tatili planı yapmak için okulların kapandığı Haziran ayını bekliyor. 2024 yılında, okulların kapanacağı tarih 16 Haziran olarak belirlenmiştir. Yaz tatilinde, Ege ve Akdeniz’in gözde beldelerini tercih edebileceğiniz gibi, yorgun bir okul döneminden çıkmış çocuklarınızla harika bir yurtdışı tatili de planlayabilirsiniz. Harika rotalar içeren ve enfes tesislerle, konforu üst düzeyde sunan Little Joy Turizm turlarına göz atarak, aileniz için uygun bütçeli oteller bulabilir, her şey dahil standartlarında kaliteli bir tatil yaşayabilirsiniz. Okullar, 2024 yılında Haziran ayında kapandıktan sonra, tahmini olarak 9 Eylül 2024’de açılacaktır ancak bu tarih, bakanlıktan gelen duyurular ile değiştirilebilir.

2024’te Kaç Gün Resmi Tatil Var?

Türkiye, resmi tatiller konusunda en çok öne çıkan ülkeler içinde yer alıyor. Ülkemizde hem milli hem de dini bayramlar ile, bunun yanı sıra farklı resmi günlerle tatil yapmanıza olanak tanıyan birçok gün var. 2024 yılında Türkiye’de resmi tatil günlerinin toplamı 15,5 gündür. İşyerinizden, okulunuzdan izin almak zorunda olmadan daha fazla bir tatil planlayabilirsiniz. Ramazan ve Kurban bayramları başta olmak üzere, 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs, 1 Mayıs, 15 Temmuz gibi resmi tatillerin yer aldığı Türkiye’de, ülke içi çeşitli kültür turları ile, uygun bütçeli ve vizesiz Balkanlar ve Orta Avrupa turları ile, bambaşka bir kimliğe sahip, görülmesi gereken yerlerden Kıbrıs’a düzenlenen turlarla, tatilinize renk katabilirsiniz.

Erken rezervasyon avantajı ile birlikte gelen harika tatil tekliflerinin yer aldığı Little Joy Turizm, aileniz, arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle, üst düzey bir tatil yaşamanız adına en iyi tesisleri listeliyor. Kredi kartına taksit, sezona ve tesise özel indirimler gibi imkanların yer aldığı Little Joy Turizm dünyası, tüm resmi tatillere özel turlarla ve binlerce iddialı tesisle, her bütçeye ve beklentiye uygun tatil seçeneklerini sunuyor.